Firma Świetliki

Firma sprzątająca Świetliki-jesteśmy rodziną firmą świadczącą usługi w zakresie utrzymania czystości domów, mieszkań, firm, terenów zielonych, zajmujemy się również opieką nad grobami. Działamy głównie na terenie powiatu cieszyńskiego. Swoje usługi oferujemy tym osobom, którym brak czasu i sił na codzienne porządki.Pragniemy w tym blogu opisywać różne metody sprzątania, sztuczki, doradzać jakiego sprzętu używać i służyć radą i pomocą na temat szeroko pojętego sprzątania i czystości, nie tylko osobom chcących założyć firmę sprzątającą,ale także osobom prywatnym. Chcemy również służyć radą tym. którzy chcą wejść w ten niełatwy biznes, dzieląc się swoją wiedzą poprzez różne wpisy na blogu, przedstawiając poszczególne etapy założenia i prowadzenia działalności gospodarczej związanej ze sprzątaniem i nie tylko. Zapraszamy do śledzenia wpisów.

Szukaj na tym blogu

SPRZĄTACZKA INACZEJ

 W dzisiejszym wpisie proponuję małą zabawę. Zdarza nam się, że słowo sprzątaczka traktowane przez ludzi jest z pogardą. Często nie wiedzą jak się do nas zwracać, zatem poniżej kilka przykładów, które znalazłem w necie, jak inaczej można nazwać sprzątaczkę. Jeśli masz jakąś ciekawą nazwę wpisz ją w komentarzu.A zatem zaczynamy zabawę.
House manager
 • pomoc domowa (chyba najbardziej popularne i nikogo nie obraża)
 • konserwator powierzchni płaskich
 • operator mopa ;)
 • salowa (w szpitalu)
 • cleaner manager - teraz taka moda na ten angielski ;)
 • house manager - dobry lans to podstawa;)
A tak na marginesie, jeśli prowadzisz usługi porządkowe i sam wykonujesz tę pracę, nie daj sobą pogardzać. Mnie nauczono, że każdą pracę trzeba szanować i każda praca jest pożyteczna i potrzebna. A klienci powinni zrozumieć, że nie jesteśmy gorsi czy ulepieni z innej gliny, ale też chcemy uczciwie zarobić pieniądze i zapewnić byt swoim rodziną. Temat ten rozwinę w kolejnych wpisach, bo jest on wart uwagi. A co Ty o tym sądzisz? Podziel się spostrzeżeniami w komentarzu.

3 komentarze:

 1. -konserwator powierzchni płaskich, moze byc też pionowych zależy co sprząta
  -specjalista od czystości

  http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Sprz%C4%85taczka

  OdpowiedzUsuń
 2. PRACOWNIK EKIPY SPRZĄTAJACEJ

  OdpowiedzUsuń
 3. specjalista od czystości lub pracownik usług czystościowych

  OdpowiedzUsuń