Firma Świetliki

Firma sprzątająca Świetliki-jesteśmy rodziną firmą świadczącą usługi w zakresie utrzymania czystości domów, mieszkań, firm, terenów zielonych, zajmujemy się również opieką nad grobami. Działamy głównie na terenie powiatu cieszyńskiego. Swoje usługi oferujemy tym osobom, którym brak czasu i sił na codzienne porządki.Pragniemy w tym blogu opisywać różne metody sprzątania, sztuczki, doradzać jakiego sprzętu używać i służyć radą i pomocą na temat szeroko pojętego sprzątania i czystości, nie tylko osobom chcących założyć firmę sprzątającą,ale także osobom prywatnym. Chcemy również służyć radą tym. którzy chcą wejść w ten niełatwy biznes, dzieląc się swoją wiedzą poprzez różne wpisy na blogu, przedstawiając poszczególne etapy założenia i prowadzenia działalności gospodarczej związanej ze sprzątaniem i nie tylko. Zapraszamy do śledzenia wpisów.

Szukaj na tym blogu

FIRMA SPRZĄTAJĄCA-CZY TO SIĘ OPŁACA?

Wiele osób u których wykonywaliśmy usługę, pyta, czy taka działalność się opłaca. Odpowiedzieć na to pytanie można: tak i nie. 

Dlaczego tak? Zapotrzebowanie na usługi porządkowe jest bardzo duże, zawsze mówię, że człowiek brudzi, ale lubi też mieszkać czy pracować w czystości. Zatem pole manewru dla osób prowadzących firmę sprzątającą jest dość spore. Z pewnością znajdą się klienci, którzy zechcą skorzystać z tego typu usług. Rynek jest ogromny począwszy od firm a kończąc na klientach prywatnych. Na tego typu działalności można z pewnością sporo zarobić, jednak konkurencja w branży sprzątającej jest ogromna i klientów jest bardzo trudno pozyskać, zwłaszcza wtedy gdy rozpoczynamy dopiero swoją przygodę ze sprzątaniem. Często nie mamy doświadczenia, brakuje pozytywnych opinii klientów, jesteśmy na przegranej pozycji startując w przetargach na bardzo duże zlecenia, no ale chyba w żadnym biznesie początki nie są łatwe. Podsumowując, opłaca się założyć biznes związany ze sprzątaniem, można na nim sporo zarobić, jednak aby udało się go rozkręcić potrzeba włożyć wiele pracy i wysiłku; i to nie tylko w pozyskanie klientów, ale także w samą pracę.

Dlaczego nie? Często ludzie postrzegają osoby zajmujące się sprzątaniem jako kogoś gorszego, traktują je z góry. Z takimi opiniami można mieć wiele razy do czynienia podczas pracy. Trzeba też pamiętać, że jest to bardzo ciężka praca. Po wielu godzinach sprzątania bolą ręce, kręgosłup, do tego ciągły kontakt ze środkami chemicznymi niszczy naszą skórę. Na pewno takie doznania nie należą do najprzyjemniejszych, ale chyba każda praca na swój sposób jest ciężka i trudna.

Reasumując, biznes sprzątający jest wart rozkręcenia, jeśli w swojej pracy będziesz rzetelny, uczciwy i dokładny, zyskasz wielu zadowolonych klientów, którzy polecą innym twoje usługi. A jakie cechy powinna posiadać osoba zajmująca się sprzątaniem? O tym w kolejnym wpisie. Zapraszam.

6 komentarzy:

 1. Witam ja też zamierzam otworzyć firmę sprzątającą tylko nie mam pojęcia jakie mogę ustalić ceny dla swoich usług. Czy mogłabym od Państwa uzyskać jakąkolwiek pomoc w tej kwestii????
  Jestem młoda i tak szczerze prawie, że zielona w tej branży. Wasze wpisy wiele mi pomogły....
  Brakuje takich osób które bezinteresownie udzielają takich informacji!!!!
  o odpowiedź proszę na e-mail misiulek19@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście, że taka działalność się opłaca, ale czy każdemu? Start jest kosztowny. Np. szorowarki.pl pozwalają wypożyczać początkowo, ale to przecież również może się wiązać ze sporymi kosztami...

  OdpowiedzUsuń
 3. Namnożyło się ostatnio tych firm sprzątających, jednak chyba wciąż opłaca się prowadzić taki biznes, ludzie

  OdpowiedzUsuń
 4. No tak może i się opłaca jak się ludziom płaci grosze za prace. A wiele się słyszy, że firmy płacą mało pracownikom. No bo one tez musza zarobić. A nikt nie zapłaci 50 zł za godzinę pracy pani sprzątającej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Naprawdę rewelacja. Moim zdaniem absolutnie każda firma się opłaca, tylko trzeba ja prowadzić w odpowiedni sposób. My staramy się, aby każda umowa była dobrze zaprezentowana, dlatego stale korzystamy z porady prawników. Serdecznie polecam Adama Jeżaka (accounting Warsaw) - zna się na rzeczy!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak się wkurzę to w przyszłym roku kupię irobota ;) A wracając do tematu to taka działalność ma oczywiście sens tylko pracownikom się grosze płaci.

  OdpowiedzUsuń